Načítanie...

Najlepšia zoznamka pre nezadaných veriacich, ktorí vyznávajú duchovno, a záleží im na vnútornej kráse.

Chytrému napovedz...

Veľa času a priestoru na zoznamke venujeme tomu, že sa Vám snažíme predávať vážne a dobre mienené tipy ohľadom zoznamovania. Na tejto stránke sme sa rozhodli, že Vás naopak trochu pobavíme. :-)
Každý z nás občas urobí nejakú neplechu, ale existujú jedinci, ktorí dosahujú kategórie Expert. Predstavujeme Vám prototyp takéhoto experta, pána Trúbku #1, a nekonečný príbeh jeho prešľapov na našej stránke. Prešľapov sa ale zďaleka nedopúšťajú iba muži, a hociktoré nižšie uvedené zábavné kúsky pochádzajú v skutočnosti z hláv žien. ;-)

homer


Prezývka alebo hovorte mi Pán Božský!

U prezývok nepozná ľudská kreativita hraníc. Zatiaľ čo si väčšina ľudí nechá hovoriť svojim menom, niektorí prídu s neobyčajne lákavými prezývkami ako napríklad Pán Božský. Ale registrovali sa u nás i Megera, SiHajzl, Blbka+ nebo Andvjgbmpl. Niektoré prezývky sú ale mätúce. Zoberte si napríklad AAA. Ako takéhoto užívateľa či užívateľku oslovíte? "Ahoj AAA. Predávaš ojazdené auta? Páčilo by sa mi menšie do mesta..." alebo snáď "Píšeš, že máš dve deti. Ako sa volajú? bbb a ccc?"


Profil

Popis osobnosti poskytuje ďalšiu skvelú možnosť, ako sa zaradiť po bok pána Trúbky #1. Nasledujúcich šesť príkladov predstavuje tie najčastejšie prešľapy. Ktokoľvek by sa ale túžil dostať na úroveň Trubky #1, rozhodne by sa nimi nemal nechať zväzovať. My ostatní by sme sa mali predovšetkým zamyslieť, ako na druhých asi zapôsobí to, čo o sebe (ne)zdieľame.

 • Profil bez popiskov
  "Ak o mne chcú niečo zistiť, opýtajú sa," povie si pán Trúbka #1. Ako odhaľujúce! Asi ako keby ste od ostatných čakali, že zoberú odvahu, a na ulici budú len tak kohokoľvek žiadať: "Chcem počuť Tvoj životný príbeh od narodenia až doteraz!" Existuje príslovie so zajacom vo vreci, a v tomto prípade presne sedí. Ak sa človek neobťažuje o sebe niečo napísať, a nikto o ňom nič nevie, prečo by ho mal ktokoľvek kontaktovať?
 • "Som, aký som."
  Bod pre Trúbku #1. Filozofia hocikoho baví, ale pán Trúbka #1 zabúda, o čom celá zoznamka je, a prečo si niekto prehliada profily: snaží sa si niečo o druhom zistiť. Ak je toto jediná informácia, čo o sebe môžete povedať, stále o Vás ostatní nevedia vôbec nič.
 • "Ak sa o mne chceš niečo dozvedieť, napíš mi."
  Na prvý pohľad to vyzerá možno záhadne, zaujímavo a Trubka má pocit, že takto jednoducho naviaže konverzáciu. V podstate ide ale iba o obmenu predchádzajúcich dvoch bodov. Pre mnoho ľudí je veľká výzva napísať niekomu, koho vôbec nepoznajú. Akýkoľvek vzťah, ktorý má mať šancu na úspech, je nielen o tom, čo dostávame, ale tiež o tom, čo dávame. Hocikomu je nepríjemné odkrývať svoju vlastnú osobnosť, ale na zoznamke sa o to proste musíte pokúsiť. Váš potenciálny partner / potenciálna partnerka to rozhodne ocení, a osloví Vás ďaleko radšej, než ako keď sa nebude mať čoho chytiť.
 • Otázka: "Ako by Ťa opísal Tvoj kamoš / opísala Tvoja kamarátka?"
  Odpoveď: "To by si sa musel / musela opýtať kamarátov."
  Dobre, pán Trúbka, daj mi ich číslo, a hneď im idem zavolať. Až tak veľmi ma Tvoja tajomnosť zaujala! Áno, v popise sa pýtame na kamoša, ale to má pisateľovi iba uľahčiť premýšľanie. Často nám pomôže, keď sa na seba pozrieme očami svojich najbližších. Tým zistíme, čím sme im vzácni. Ak naozaj tápete, kamarátov sa opýtajte. A nemusíte im hovoriť, prečo to chcete vedieť. Ani Trúbka #1 si ale nemôže vážne myslieť, že ostatní budú jeho kamarátov oslovovať so správou typu "Ahoj, videla som profil Trúbky na zoznamke a zaujíma ma, aký vlastne je. Čo mi o ňom môžete povedať?"
 • "Neviem."
  Ďalší populárny popisok. Verte alebo nie, ale takýchto vidíme naozaj veľa. Autor má možno pocit, že to znie skromne, ale ten, kto si profil prehliada, ostáva zmätene pozerať. "Kto iný by mal vedieť, aký/aká si?"
 • Vtip.
  A najlepšie ostrý, pričom pánskym zlatým klincom do zoznamkovej rakvy je sexistický vtip. Možno si dotyčný muž hovorí, že "Ak nevie prijať vtíp, nemá dostatok nadhľadu!" Ten ale skôr chýba pisateľovi, pretože kto Vás nepozná, netuší ani nič o Vašom zmysle pre humor. A pre ženy môže byť dvojzmyselná narážka vtipná, pokiaľ príde od kamaráta, ale príšerná, keď si ju prečítajú na zoznamkovom profile. Ak sa chce pán Trúbka #1 prezentovať takýmito poznámkami, vrelo ho uvítajú na zoznamka-doba-kamenna.sk alebo hlupak.com !

Profilová fotka Portrét pána Trúbky

Niektoré profilovky možno predstavujú úprimnú snahu ukázať niečo zo svojej osobnosti, a z toho, čo autora baví... lenže preto existuje galéria fotiek. Tam môžete pridať 5 až 50 extra fotiek. To už je slušný priestor pre seba-vyjadrenie. Lenže ľudia tiež chcú vedieť, ako vyzeráte, a k tomu práve slúži profilová fotka!

Toto sú typy profiloviek, ktoré Vám veľa bodov neprinesú:

profily

 • Vtipný obrázok.
  Na moment si predstavte, že hľadáte životného partnera, a na zoznamke dostanete správu od niekoho neznámeho. Píše Vám, že by s Vami rád/rada začal(a) hovor, alebo sa s Vami dokonca stretol/stretla. Vy sa pozriete na fotku takého užívateľa, a nájdete niektorý z pradcházajůcich (reálnych!) príkladov.
 • Dvaja ľudia na profilovej fotke.
  "A ktorý/ktorá z nich si Ty?" bude každému vŕtať hlavou. Ukázať rodinu alebo priateľov je fajn, ale ľudia najprv chcú vidieť, ako vyzeráte Vy. Pán Trúbka #1 to ale dokáže dotiahnuť na ešte vyššiu úroveň! Ako? Vystaví si fotku šťastne sa tváriaceho páru. Áno, fotka páru medzi nezadanými. Vtipné...
 • Krajinka alebo abstraktné umenie.
  Fantastický spôsob, ako ukázať niečo zo svojej osobnosti, alebo svojho vkusu. Ale zlé miesto... od toho je galéria. Od profilovej fotky užívatelia proste naozaj očakávajú, že im ukáže, ako vyzeráte Vy.
 • Domáci maznáčik.
  Toto úplne chápeme. Vždy sú po Vašom boku, sú pre Vás dôležití, a Vy to chcete ukázať. Väčšina ľudí naozaj uvíta fakt, že máte domáceho maznáčika, ktorého máte radi. A preto jeho fotku nezabudnite dať do galérie. Ak Vaša profilovka nezobrazuje Vás, ale Vášho maznáčika, môže to viesť k niektorým absurdným situáciám.
 • Profil bez fotky.
  Podobné ako "Profil bez popiskov". Všetko, čo máte možnosť na užívateľovi/užívateľke na zoznamke poznať, je ich podobizeň a pár popiskov. Predstavte si, že ľubovoľná žena dostane šesť rôznych žiadostí o konverzáciu. Päť príde od mužov s podrobne vyplnenými profilmi a peknými fotkami, a jedna od pána Trúbky #1 bez popiskov a fotky v profile (viď obrázok). Hádajte, komu táto žena NEODPÍŠE?

fotka


Správy

Dlhodobý a častý pobyt na sociálnych sieťach nás bohužiaľ naučil rýchlejšie písať, než premýšľať. Pritom než stlačíme tlačidlo "Odoslať", máme dostatok času si po sebe post prečítať, a zamyslieť sa nad jeho dopadom. Potreba reagovať ako prvý je ale často silnejšia. Na zoznamke sa všetci snažíme na tých druhých urobiť dojem, takže trochu premýšľania je rozhodne na mieste...

 • Smajlík.
  A ďalší. A ešte jeden. A... Emotikony predstavujú zaujímavý spôsob, ako upútať niečiu pozornosť. Povedať toho ale veľa nedokážu. Rozhodne nie je potrebné posielať ich viac, a väčšina ľudí ich význam pochopí hneď na prvýkrát. :-) ;-) :-P :-D
 • "Ahoj, ako sa máš"
  Všetkým odporúčame začínať konverzáciu zdvorilo. Ale touto zdvorilosťou i skončiť je chyba! Od známeho to môže byť starostlivo mienenú otázku, ale od cudzieho človeka je to presne len zdvorilostná fráza. Pokiaľ teda za túto vetičku nepridáte nič viac, dá sa opäť odpovedať len frázou. "Fajn, vďaka." Posunie Vás to ale bližšie k vytúženému rande? Nadhoďte nejakú pútavejšiu otázku, napríklad: "Aké máš koníčky? Ja jazdím na bicykli, na bežkách a po železnici." Alebo: "Páčia sa Ti knihy od Milana Kundery? Ja ich zbožňujem." Ak o sebe majú zaujímavú informáciu v profile, reagujte na ňu. Ak nie, opýtajte sa na to, čo Vás zaujíma.
 • "Čo práve robíš?"
  Ak si toto prečíta niekto, kto sa práve napcháva bagetou, možno nebude chcieť odpovedať. A to je jedna z lepších variant. Navyše možno cudziemu človeku nechce odhaľovať svoj momentálny program. Radšej skúste: "Čo robíš za prácu?" alebo: "Čo robíš po práci?"
 • Skratka.
  Pán Trúbka #1 do toho rád ide po hlave, a tak namiesto zdĺhavého zoznamovania rovno vpáli pozvánku: "Stretneme sa?" Lenže ako môže mať druhá strana istotu, kto na takéto rande dorazí? Dôvera je dôležitou súčasťou vzťahu, a tú musíte budovať od začiatku. Podľa nášho prieskumu majú ženy najväčšie obavy z agresívneho jednania mužov, takže nie je divu, že pán Trúbka #1 sa po takomto blesku z čistého neba nedočká odpovedi.

Narazili ste pri prehliadaní zoznamky na niečo vtipné, čo sme tu zabudli uviesť? Napíšte nám prosím prostredníctvom podpory.

Dúfame, že sa nám podarilo pobaviť serióznych záujemcov o zoznamovanie, a pán Trúbka #1 že sa naopak niečomu novému priučil.

Všetci máme radi humor, len je treba sa uistiť, že sa ostatní nesmejú nám. ;-)